Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /lso/templates/lso2/functions.php on line 180

32 wieczór ministrancki - Uroczystość Chrystusa Króla

Wigilia Chrystusa Króla to już parafialne święto mające 32 letnią tradycję. 24.11.2018 we mszy świętej wzięli udział ojcowie, którzy służyli przy ołtarzu i ich synowie, którzy są ministrantami. Przy ołtarzu stanęli starsi ministranci już studenci i o wiele lat młodsi koledzy. Wszystkim jesteśmy wdzięczni za służbę, za odwagę wiary i za trwanie w dobrym. Do grona akolitów zostało przyjętych trzech chłopców Adam, Patryk i Piotrek. Taki wieczór jest okazją przypomnienia sobie podstawowych reguł życia ministranckiego. Jedną z reguł ministranckich ukazał Pan Jezus w "kazaniu na górze" gdzie powiedział: „Wy jesteście światłem świata”. Ministrant często zapala świece, niesie ją w swoim ręku. I to jest pewnym symbolem jego postawy. Światłość postawy ministranta nie może się ograniczyć tylko do kościoła. Świątynią Boga jest cały świat, dlatego światło ministranckie powinno promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i wszędzie, w czasie korzystania z komórki i komputera. W nawiązaniu do reguł życia ministranckiego wszyscy tworzący Liturgiczną Służbę Ołtarza wypowiedzieli swoje postanowienie dalszej, gorliwej służby.

Posłuchaj kazania oraz podziękowania na koniec Mszy Świętej

Dziękuję za minione lata duszpasterstwa ministranckiego księdzu Tomaszowi, księdzu Marcinowi i obecnemu "kapitanowi statku ministranckiego" księdzu Łukaszowi, który stworzył scenariusz dzisiejszej uroczystości w kościele i w "domu parafialnym".
Słowa wdzięczności kierujemy do rodziców naszych ministrantów i do rodzin Szafarzy Komunii świętej. Dziękujemy za wszelkie wsparcie. Wasze towarzyszenie jest również Służbą! Dziękujemy serdecznie!
Prosimy wszystkich czytających te słowa o pomoc chłopcom ze swojej rodziny, z grona sąsiadów czy znajomych w podjęciu decyzji "bycia ministrantem!". Czekamy na chłopców już od klas 2 szkoły podstawowej. Niewątpliwie to musi być ostatecznie "rodzinna decyzja", zachęta otoczenia jednak pomaga.
W 32 wigilię uroczystości Chrystusa Króla wypowiadamy parafialnie - "Bogu niech będą dzięki".
Króluj nam Chryste!

ks. Proboszcz

zdjęcia: Daniel Kubny