Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /lso/templates/lso2/functions.php on line 180

Ministranci i marianki na feriowym wyjeździe

Skończył się czas kolędowych odwiedzin w naszej parafii, dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas zimowych ferii, wolnego czasu i zasłużonego odpoczynku. Toteż 22 stycznia 2015 roku, udaliśmy się z grupą naszych ministrantów i grupą marianek, na nasz zimowy feryjny wyjazd. Podobnie jak w ubiegłym roku odwiedziliśmy stolicę Dolnego Śląska, prastary piastowski Wrocław. Tym razem odwiedziliśmy nie tylko same miasto i jego zabytki, ale Panoramę Racławicką - obraz namalowany w latach 1893-1894 pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

 

Obraz olejny przedstawia bitwę pod Racławicami (1794), jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi pod dowództwem gen. Aleksandra Tormasowa. Mogliśmy podziwiać tam nie tylko wspaniałe arcydzieło, ale też zapoznać się z bogatą i wspaniałą historią naszego Narodu. Po obejrzeniu Panoramy, udaliśmy się na krótki spacer po Ostrowie Tumskim, odwiedziliśmy także katedrę wrocławską, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę modlitwy i medytacji. Następnie czekał na nas czas rozrywki - wrocławski park wodny, gdzie mogliśmy oddać się wodnemu szaleństwu. Popołudniu udaliśmy się do naszego Kędzierzyna, nie zapominając po drodze o wizycie w McDonaldzie. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy wieczorem do naszych domów.

Wszystkim dziękuję za dobrą atmosferę i piękny razem spędzony czas. Dziękuję za obecność, uśmiech, radość i Wam wszystkim uczestnikom - ministrantom i mariankom oraz za pomoc i opiekę ks. Tadeuszowi opiekunowi marianek, p. Marcie i p. Beacie.