Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /lso/templates/lso2/functions.php on line 180

Wakacyjna pielgrzymka Ministrantów i Dzieci Maryi do Włoch 21-26 czerwca 2019 r.

W piątek 21 czerwca po wspólnej wieczornej mszy św. wyruszyliśmy na naszą długo wyczekiwaną wakacyjną pielgrzymkę. W tym roku odwiedziliśmy Włochy. Czekała nas długa, nocna podróż. Pierwszy dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od Asyżu i uczestnictwa we Mszy św. odprawianej przez ks. Łukasza. Następnie udaliśmy się do zbudowanej w XIII wieku Bazyliki Św. Franciszka, która ma dwupoziomowy układ, a każda z dwóch części stanowi osobną świątynię. Odwiedziliśmy grób Św. Franciszka z Asyżu, a także podziwialiśmy przepiękne malowidła ścienne freski włoskiego malarza Giotta di Bondona.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIELGRZYMKI DO WŁOCH

Czytaj więcej...


Przygotowania do Bożego Ciała

Wczesny poranek Bożego Ciała oraz kilka dni przed był czasem szczególnie pracowitym dla budowniczych ołtarzy na procesję. Czwarty ołtarz znajdujący się przy kościele przygotowali Ministranci wraz z ks. Łukaszem. Ogromny Kielich Eucharystyczny, kolorowe trociny to tylko niektóre z prac jakie trzeba było wykonać. Ołtarz nawiązywał do Eucharystii - do największego Skarbu Kościoła, którego możemy doświadczyć i którym jest Chrystus. Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę i za to, że mogliśmy przeżywać tę Uroczystość z wiarą i wielką radością.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZYGOTOWAŃ OLTARZA NA BOŻE CIAŁO

Czytaj więcej...


Kawiarenka

W niedzielę Laetare i w Dzień Matki 26 maja 2019 roku ministranci wraz ze swoimi rodzicami i ks. Łukaszem przygotowali "kawiarenkę", dzięki której mogli parafianie wesprzeć grupę LSO, która w czerwcu wyrusza na pielgrzymkę do Rzymu. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy wsparli naszą młodzież, a także tym, którzy to dzieło przygotowali.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI KAWIARENKA


Ustanowienie nowych lektorów

9 lutego w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Nysie 94 ministrantów z całej naszej diecezji z rąk biskupa Rudolfa Pierskały przyjęli posługę lektoratu, w tym 9 z naszej parafii. Brali oni udział w tygodniowym kursie lektorskim, który zakończył się uroczystą Mszą Świętą. Na niej każdy nowy lektor otrzymał z rąk biskupa Pismo Święte oraz dyplom ukończenia kursu prowadzonego przez ks. Zygfryda Waskina i ks. Tomasza Fortalskiego. Naszym nowym lektorom życzymy wiele sił i zaangażowania w przekazywaniu Słowa Bożego. Poniżej możemy wsłuchać się w słowo biskupa skierowane podczas Mszy Świętej do nowych lektorów i ich rodzin.

Czytaj więcej...


Służba w okresie świątecznym

 

Wszystkim ministrantom życzymy, aby otwierając się na przychodzącego Jezusa, napełnili swoje serca Jego łaską i odpowiadając na Jego miłość swoją miłością, wyrażali to poprzez: gorliwą służbę przy ołtarzu, budowanie wspólnoty LSO i dobry przykład.

 

 


32 wieczór ministrancki - Uroczystość Chrystusa Króla

Wigilia Chrystusa Króla to już parafialne święto mające 32 letnią tradycję. 24.11.2018 we mszy świętej wzięli udział ojcowie, którzy służyli przy ołtarzu i ich synowie, którzy są ministrantami. Przy ołtarzu stanęli starsi ministranci już studenci i o wiele lat młodsi koledzy. Wszystkim jesteśmy wdzięczni za służbę, za odwagę wiary i za trwanie w dobrym. Do grona akolitów zostało przyjętych trzech chłopców Adam, Patryk i Piotrek. Taki wieczór jest okazją przypomnienia sobie podstawowych reguł życia ministranckiego. Jedną z reguł ministranckich ukazał Pan Jezus w "kazaniu na górze" gdzie powiedział: „Wy jesteście światłem świata”. Ministrant często zapala świece, niesie ją w swoim ręku. I to jest pewnym symbolem jego postawy. Światłość postawy ministranta nie może się ograniczyć tylko do kościoła. Świątynią Boga jest cały świat, dlatego światło ministranckie powinno promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i wszędzie, w czasie korzystania z komórki i komputera. W nawiązaniu do reguł życia ministranckiego wszyscy tworzący Liturgiczną Służbę Ołtarza wypowiedzieli swoje postanowienie dalszej, gorliwej służby.

Posłuchaj kazania oraz podziękowania na koniec Mszy Świętej

Czytaj więcej...